Fungování knihovny od 12. 10. 2020

24. 04. 2020

Knihovna bude otevřena od 12. 10. ve standardních otevíracích hodinách tedy: Po, St, Čt: 12-18 a Út 9-18

Jsme instituce, jejímž úkolem je poskytovat informace, a RNA virus je také forma informace, kterou ovšem mezi naše čtenáře opravdu šířit nechceme. Tento náš záměr, který doufám s námi sdílíte, si žádá zamyšlení nad tím, kterak zařídit půjčování knih a přitom z této prospěšné aktivity vynechat COVID-19. 

Pro následujících čtrnáct dní uzavíráme volný výběr a půjčování knih bude probíhat za dveřmi, kde bude pult, přes který Vám vydáme knihy, které budou v tu chvíli k dispozici v knihovně. Pokud můžete, tak předvýběr proveďte z domova v online katalogu. 

Po celou dobu návštěvy knihovny je nutno mít překrytá ústa a nos.  U dveří knihovny využijte dezinfekci na ruce (i pokud máte rukavice).  Rukavice jsou na vašem uvážení.

Pondělí od 12 do 18 bude vyhrazeno pouze pro občany starší 65 let. (Od 19.10.)

Internet poskytujeme i nadále ve formě připojení na WIFI síť knihovny, která je dostupná i v okolí knihovny (heslo knROZ230), veřejné počítače po nějakou dobu nebudou k dispozici. 

 

Vrácené knihy budou po dobu jednoho týdne uloženy v karanténě, poté budou opět k dispozici k vypůjčení. Prakticky to znamená, že knihy přinesené zpět vložíme bez další interakce do beden a pokud bude třeba tak je prodloužíme, až další týden je odepíšeme z konta, poté budou k dispozici dalším, nicméně se Vám v kontu mohou ukazovat jako nevrácené. 

 

Kopírování a tisk jsou možné. Soubory k tisku ideálně pošlete na email spacek@roztoky.cz, a po jejich vytištění Vás budu informovat, že jsou výtisky připraveny k vyzvednutí. Vyzvednutí je možné domluvit i před oficiálními otevíracími hodinami, kopírování je možné domluvit i mimo taktéž přes email, nebo na telefonu +420 220 911 751.

 

Knihy na vrácení můžete vložit do návratového boxu před knihovnou i v době, kdy je knihovna uzavřena.


 

Nová budova

27. 01. 2019

O nové budově 

Městské knihovny (MK),
Městského úřadu (MÚ),

Základní Umělecké Školy (ZUŠ) 

Více: Studie nové budovy

 

Pomoc se školou

02. 01. 2019

Od října 2019 každý čtvrtek od 15-17 hodin, po celý školní rok, čeká na děti a studenty v knihovně dobrovolník. V rámci projektu „Společně v knihovně“ poskytuje podporu pro první pomoc se školou.  Dobrovolníci jsou ochotni pomoci všem dětem, které přijdou, s čímkoliv, co potřebují při školní přípravě. Tato služba je poskytována zdarma, pro zapojení není potřeba nic jiného, než přijít a mít zájem. 

Vše probíhá ve spolupráci s Novou školou o.p.s.

Pokud i vy se chcete stát dobrovolníkem stačí napsat na email nahlovska@roztoky.cz