Knihovna bude otevřena od 27.4.

24. 04. 2020

Knihovna bude otevřena ve standardních otevíracích hodinách tedy: Po, St, Čt: 12-18 a Út 9-18,

Od 27.4. (8.6.)  je možné obnovit provoz knihovny, ovšem v jiném rozsahu, než bylo doposud obvyklé. Jsme instituce, jejímž úkolem je poskytovat informace, a RNA virus je také forma informace, kterou ovšem mezi naše čtenáře opravdu šířit nechceme. Tento náš záměr, který doufám s námi sdílíte, si žádá zamyšlení nad tím, kterak zařídit půjčování knih a přitom z této prospěšné aktivity vynechat COVID-19. 

S ohledem na zkušenost z předchozích obnovení provozu po kratších uzavření se obávám většího náporu lidí, proto prosím, pokud to ještě vydržíte, tak nechoďte hned po otevření. Prvních čtrnáct dní půjčování uzavíráme volný výběr a půjčování bude probíhat za dveřmi, kde bude pult, přes který Vám vydáme knihy, které budou v tu chvíli k dispozici v knihovně, vrácené knihy půjdou na týden do karantény. Aktuálně karanténované knihy se v katalogu budou zobrazovat jako vypůjčené, a nebude možné je z karantény vyzvednout předčasně. Pokud můžete, tak před výběr proveďte z domova v online katalogu. Vyřízené rezervace z doby před uzavřením na Vás čekají a v příštích třech týdnech bude čas je vyzvednout.    

 V dalších týdnech, pokud se situace nezmění, případně nebudou následující opatření v rozporu s pokyny z vyšších míst, tak spolu s otevřením volného výběru zavedeme tato pravidla:

  1.  U dveří knihovny využijte dezinfekci na ruce (i pokud máte rukavice), po celou dobou návštěvy je nutno mít překrytá ústa a nos. 
  2. Rukavice jsou na vašem uvážení velmi doporučujeme je pro výběr knih využít.

  3. Pondělí od 12 do 18 bude vyhrazeno pouze pro občany starší 65 let.

  4. Ostatní otevírací dny budou bez omezení věku, starší tedy mohou dorazit, nicméně pokud patříte do skupiny lidí, kteří by byli v ohrožení života velmi uvažte, zda vůbec využít služeb knihovny, případně nás navštivte ve vyhrazený den.

  5. Knihovna po nějakou dobu nebude místem k delšímu pobytu, proto prosíme o omezení času stráveného v knihovně na nejkratší možnou dobu. 

  6. Internet poskytujeme i nadále ve formě připojení na WIFI síť knihovny, která je dostupná i v okolí knihovny (heslo knROZ230), veřejné počítače po nějakou dobu nebudou k dispozici. 

  7. Vrácené knihy budou po dobu jednoho týdne uloženy v karanténě, poté budou opět k dispozici k vypůjčení. Prakticky to znamená, že knihy přinesené zpět vložíme bez další interakce do beden a pokud bude třeba tak je prodloužíme, až další týden je odepíšeme z konta, poté budou k dispozici dalším, nicméně se Vám v kontu mohou ukazovat jako nevrácené. 

  8. Kopírování a tisk jsou možné. Soubory k tisku ideálně pošlete na email spacek@roztoky.cz, a po jejich vytištění Vás budu informovat, že jsou výtisky připraveny k vyzvednutí. Vyzvednutí je možné domluvit i před oficiálními otevíracími hodinami, kopírování je možné domluvit i mimo taktéž přes email, nebo na telefonu +420 220 911 751.

 

Nová budova

27. 01. 2019

O nové budově 

Městské knihovny (MK),
Městského úřadu (MÚ),

Základní Umělecké Školy (ZUŠ) 

Více: Studie nové budovy

 

Web

01. 01. 2019

Spustili jsme nové webové stránky v testovací verzi. Hlavní panel by vám poskytnoute větší přehled o novinkách, nových knihách a akcích v knihovně.

Web spouštíme zároveň s novou verzí knihovního systému KOHA a přechodem na zabezpečený protokol HTTPS. V následujících týdnech bude přibývat mnoho dalších částí webu, které vám poskytnou zase o něco více pohodlí a přehledu.