Obálka
Základní MARC ISBD

Andělský strom / Lucinda Riley ; z anglického originálu The the angel tree ... přeložila Jana Jašová

Od: Riley, Lucinda, 1965-2021 [aut]
Přispěvatel(é): Jašová, Jana, 1968- [trl]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: [Líbeznice] : Víkend, 2023Popis: 479 stran ; 21 cmISBN: 9788074333897Unifikované názvy: Angel tree. Česky Žánr/Forma: irské romány (anglicky) | Irish fiction (English) Rozsah a obsah: Greta ztratila před dvaceti lety paměť, a když se nyní, v čase Vánoc, vrací do svého rodinného sídla, začíná se pomalu rozpomínat. Přitom ale také zjišťuje, že některé věci je opravdu lepší zapomenout... O vánočních svátcích se na starobylém Marchmontském panství setkává širší rodina. Poprvé po dlouhé době tam se svým přítelem z mládí Davidem přijíždí i stárnoucí Greta, která v důsledku tragické nehody před dvaceti lety ztratila paměť. Při osamělé procházce zasněženou krajinou zabloudí až ke stromu, pod nímž se skrývá hrob malého chlapce. Nápis na zvětralém náhrobku na ni působí jako katalyzátor a Gretiny vzpomínky se začínají pozvolna vracet. S Davidovou pomocí si postupně skládá jednotlivé střípky mozaiky, tvořící nejen její příběh, ale hlavně příběh její jediné dcery, půvabné Chesky, která se s matčiným přičiněním proslavila jako obdivovaná dětská hvězda. Její filmová kariéra se stala jedinou náplní Gretina osamělého života, a dívčino dospívání pak bylo pro matku i dceru krutou zkouškou, v níž nakonec obě drasticky selhaly... Nakladatelská anotace. Kráceno.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Domovská knihovna Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Vypůjčeno 23/05/2024 421440062281
Celkem rezervací: 0

Originál uveden chybně, správně má být: The angel tree

Greta ztratila před dvaceti lety paměť, a když se nyní, v čase Vánoc, vrací do svého rodinného sídla, začíná se pomalu rozpomínat. Přitom ale také zjišťuje, že některé věci je opravdu lepší zapomenout... O vánočních svátcích se na starobylém Marchmontském panství setkává širší rodina. Poprvé po dlouhé době tam se svým přítelem z mládí Davidem přijíždí i stárnoucí Greta, která v důsledku tragické nehody před dvaceti lety ztratila paměť. Při osamělé procházce zasněženou krajinou zabloudí až ke stromu, pod nímž se skrývá hrob malého chlapce. Nápis na zvětralém náhrobku na ni působí jako katalyzátor a Gretiny vzpomínky se začínají pozvolna vracet. S Davidovou pomocí si postupně skládá jednotlivé střípky mozaiky, tvořící nejen její příběh, ale hlavně příběh její jediné dcery, půvabné Chesky, která se s matčiným přičiněním proslavila jako obdivovaná dětská hvězda. Její filmová kariéra se stala jedinou náplní Gretina osamělého života, a dívčino dospívání pak bylo pro matku i dceru krutou zkouškou, v níž nakonec obě drasticky selhaly... Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha