Obálka
Základní MARC ISBD

Lucemburská epopej. II, Kralevic Karel (1334-1348) / Vlastimil Vondruška

Od: Vondruška, Vlastimil, 1955- [aut]
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : MOBA, 2023Vydání: Vydání prvníPopis: 442 stran ; 21 cmISBN: 9788027909865Další název: Kralevic Karel (1334-1348Předmětová hesla: Karel IV., český král a římský císař, 1316-1378 | 14. století | panovníci -- Česko -- 14. století | kings and rulers -- Czechia -- 14th century | Česko | CzechiaŽánr/Forma: české romány | historické romány | Czech fiction | historical novels Rozsah a obsah: Další část epopeje se odehrává v letech 1334-1348 a ústřední postavou je Karel IV., syn Jana Lucemburského. Druhý díl románové fresky začíná příchodem kralevice Karla do Čech a končí dva roky po smrti jeho otce Jana Lucemburského u Kresčaku, kdy se Karel ujímá vlády doma i v Říši. Celé 14. století je jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala "druhým Římem" křesťanstva. Složité intriky a zápas o vládu doma i v zahraničí se prolínají se snahou jihočeské šlechty, reprezentované pány z Landštejna, upevnit postavení Čech v rámci zemí Koruny české a chránit stavovské výsady šlechty. V epopeji se střídají mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku. Nakladatelská anotace.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Typ jednotky Domovská knihovna Signatura Část Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Kniha Kniha Roztoky
Lucemburská epopej, díl č. 2 Vypůjčeno 05/06/2024 421440062403
Celkem rezervací: 3

Další část epopeje se odehrává v letech 1334-1348 a ústřední postavou je Karel IV., syn Jana Lucemburského. Druhý díl románové fresky začíná příchodem kralevice Karla do Čech a končí dva roky po smrti jeho otce Jana Lucemburského u Kresčaku, kdy se Karel ujímá vlády doma i v Říši. Celé 14. století je jedno z nejslavnějších období našich dějin, kdy byla Praha centrem římské říše, ale aspirovala i na to, aby se stala "druhým Římem" křesťanstva. Složité intriky a zápas o vládu doma i v zahraničí se prolínají se snahou jihočeské šlechty, reprezentované pány z Landštejna, upevnit postavení Čech v rámci zemí Koruny české a chránit stavovské výsady šlechty. V epopeji se střídají mocenské intriky a válečné scény s běžnými denními starostmi románových hrdinů, a to vše v barvitém obraze života vrcholného středověku. Nakladatelská anotace.

Zatím nikdo nekomentoval.

pro publikování komentáře.

Používáme knihovní systém Koha